Pôžička ihneď

Bankové pôžičky

Bankové pôžičky sú úvery poskytované bankovými spoločnosťami fyzickým aj právnickým osobám. Ak splníte kritériá schválenia, vaša pôžička bude lacnejšia než pôžička od nebankovej spoločnosti. Banka vyžaduje príjem a kontroluje záznamy v bankovom registri dlžníkov. Ak máte na výber, vyberajte vždy pôžičku bankovú.

výhody pôžičiek

Aké sú výhody?

Bankové pôžičky dnes ponúka každá banka a každá má svoje podmienky a teda aj iné výhody, či nevýhody, ale všeobecne sa dá povedať, že pôžičky od bánk sú najbezpečnejšie možnosťou ako prísť k peniazom. Je to vďaka veľmi konkurenčnému a tiež kontrolovanému trhu, takže nehrozí možné sporné body v zmluvách, či nezákonné praktiky. Výhodou bankové pôžičky je tiež to, že dokážu ponúknuť oveľa vyššie sumy ako nebankové spoločnosti a to vďaka prepracovanejším mechanizmom na zistenie spoľahlivosti žiadateľa. Silnou stránkou pôžičky od banky je tiež úrok, ktorý je zvyčajne menšia ako u nebankových spoločností.

Typy bankových pôžičiek

Banka ponúka spotrebiteľské úvery a to hotovostné, alebo na účet. Ďalej sa môžeme stretnúť s kontokorentným bankovým úvěrerom, ktorý má vopred schválený rámec a možno ho opakovane čerpať do povoleného mínusu. Zaujímavá varianta je tiež kreditná karta s bezúročným obdobím, takže pri splnení podmienok získate pôžičku zadarmo.

Vyššie nároky na bonitu

Na druhej strane má banková pôžička samozrejme tiež nevýhody a sú to napríklad vyššie nároky na bonitu žiadateľa. Typický príklad - register dlžníkov. Dostať sa do neho môžete napríklad pri zabudnutí úhrady faktúry niektorému z operátorov. V takom prípade Vám banka nepožičia a Vám nezostane nič iné, než hľadať pôžičky bez registra. Banky zvyčajne vyžadujú doloženie výšky príjmov, zástavu majetkom či ručiteľa, čím sa chráni pred problémami so splácaním zo strany klienta. Ďalšia téma ktoré sa bankám zákonite nevyhne sú poplatky - banky sú veľké a byrokratické spoločnosti, takže sa často nevyhnete ani poplatkom, či nutnosti vedenie účtu, ktorý vás môže mesačne prísť na pár desiatok korún.

Nedá sa všeobecne povedať, či sú bankové pôžičky lepšie ako iné, je to individuálne a je na každom či má záujem o pôžičky bez registra (nebankové), alebo pôžičky bankové.

Získajte pôžičku online

Zaujala Vás banková pôžička? Vyskúšajte obľúbený úver Sberbank až do 25 000€. Odporúčame napríklad Quatro pôžičku. Využite rýchle a jednoduché možnosti ako dojednať túto pôžičku online za pár minút. Quatro Pôžičky Vám vrátia 5 % z každého nákupu a z nákupu vo vybraných obchodoch. Zuno ponúka pôžičku s nízkym úrokom.Všetky práva vyhradené. © 2014 - 2024 E-Pôžičky.sk, Ing. Radek Šmach
Bez písomného súhlasu prevádzkovateľa a autora je akékoľvek publikovanie, šírenie a kopírovanie textov a autorských fotografií zakázané.