Pôžička ihneď

Ako získať kreditnú kartu?

Všetci máme kreditnú kartu .... omyl, to čím väčšina ľudí platí v obchodoch je platobná karta, vydávaná bankou ku každému bežnému účtu. Na rozdiel od debetnej karty je kreditná karta nezávislá na vašom bankovom účte. Jednoducho povedané, nemusíte mať účet v banke, aby ste získali kreditnú kartu.

výhody pôžičiek

Opakované pôžičky

Kreditná karta je forma opakované pôžičky, kedy čerpáte úver, ktorý neskôr banke splatíte. Pre vydanie kreditnej karty musí žiadateľ spĺňať určité podmienky a nemusí byť tak ľahké ju získať. Každá banka či nebanková spoločnosť má svoju ponuku a pravidlá pre vydanie kreditnej karty./p>

Vybavenie kreditnej karty

Tak ako u každého iného úveru je aj vydanie karty podmienené niekoľkými požiadavkami. V dnešnej internetovej dobe už je získanie kreditnej karty otázkou pár minút pri počítači. Najskôr je nutné popremýšľať na čo budete kreditnú kartu využívať a porovnať tak ponuky jednotlivých spoločností. Po vyplnení on-line žiadosti budete obratom kontaktovaní pre dohodnutie všetkého potrebného. Rýchlosť vybavenia a vydanie karty záleží na dodanie všetkých dokumentov, v čo najkratšej dobe.

Vydanie kreditnej karty je určené iba pre osobnú spotrebu, nie pre podnikateľov. Podnikateľ si kreditnú kartu samozrejme vybaviť môže, ale musí s ňou platiť iba potreby pre osobné využitie, nie pre podnikanie.

Podmienky pre získanie kreditnej karty

Prvou podmienkou pre vydanie kreditnej karty je vek - stanovený na minimálne 18 rokov. Niektoré spoločnosti majú tiež hornú hranicu pre vydanie a to 60 až 65 rokov. Občiansky preukaz a druhý doklad totožnosti (rodný list, cestovný pas, vodičský preukaz).

Druhou dôležitou podmienkou je tzv. overenie schopnosti splácať úver z kreditnej karty. Zisťuje sa trvalý príjem zo zamestnania alebo samostatnej zárobkovej činnosti, popr. dôchodok. Každý finančný ústav má všeobecne stanovenú minimálnu hranicu tohto čistého mesačného príjmu. Po schválení vydanie kreditnej karty vám banka určí kreditný limit.

Po vydaní karty už nebráni nič v jej využívaní. Dobre si strážte dobu splácania úveru z kreditnej karty a snažte sa zaplatiť v bezúročnom období. Pokiaľ tento termín nedodržíte, naskočí vám celkom vysoké úroky, u niektorých kariet až 30%.

Nevyberajte z bankomatu

Kreditné karty slúžia hlavne pre bezhotovostné operácie a platby, a preto sa vyhnite vyberaní peňazí z bankomatu. Poplatok býva veľmi vysoký, aj keď vyberiete len malú sumu a navyše je suma okamžite úročená.

1.7.2017Všetky práva vyhradené. © 2014 - 2024 E-Pôžičky.sk, Ing. Radek Šmach
Bez písomného súhlasu prevádzkovateľa a autora je akékoľvek publikovanie, šírenie a kopírovanie textov a autorských fotografií zakázané.