Pôžička ihneď

Viete, aké bankové poplatky platíte?

Bankové poplatky si účtujú bankové inštitúcie za poskytovanie svojich služieb. Alarmujúci je fakt, že za bankové poplatky môžete zaplatiť až stovky eur ročne. Raz za čas by ste mali porovnať svoje zjednané bankové produkty s ponukou konkurenčných bánk a nebáť sa prestúpiť k inej bankovej inštitúcii alebo si vyjednať u svojej banky nové podmienky. Viete vôbec, aké bankové poplatky platíte? Prinášame vám prehľad najčastejších typov poplatkov.

výhody pôžičiek

Poplatky z bežného účtu

I když se některé účty mohou tvářit, že jsou zcela zdarma, často musíte splnit určité podmínky, aby Vás měsíčně nic nestály. Na účet Vám musí chodit výplata v určité výši a musíte aktivně používat platební kartu nebo využít další bankovní produkty. Nejčastěji Vám banka strhává poplatky za vedení účtu, platební kartu, papírové výpisy, příchozí či odchozí platby z jiné banky, výběry z bankomatů a SMS zprávy.

Poplatky zo sporiaceho účtu

Banky v poslednej dobe zriaďujú sporiace účty k bežným účtom a neúčtujú si žiadne poplatky. Výnimkou sú sporiace účty s výpovednou lehotou, za ktorej nedodržanie vám banka strhne percenta z vypovedanej sumy vkladu. U sporiacich účtov bez výpovednej lehoty sú väčšinou všetky transakcie a výbery zdarma.

Poplatky zo spotrebiteľského úveru

Žiadatelia o úver si mnohokrát vopred nezistia, koľko ich bude stáť vedenie a správa úverového účtu. Prekvapiť je potom môžu poplatky za zmenu zmluvnej dokumentácie, výzvy, upomienky, predčasné splatenie úveru či omeškania so splátkami. Pôžičky si môžete za každomesačný poplatok poistiť pre prípad nečakaných udalostí, ako je strata zamestnania, dlhodobá pracovná neschopnosť, invalidita či smrť.

Poplatky z hypotéky

Hypotekárny úver je záťažou pre rodinný rozpočet na niekoľko rokov a mesačné splátky sa vám môžu navýšiť ešte o bankové poplatky. Pred získaním hypotekárneho úveru napríklad zaplatíte poplatok za odhad nehnuteľnosti a ďalej vám banka naúčtuje jednorazový poplatok za schválenie hypotéky, vybavenie hypotéky a čerpanie úveru. Každý mesiac potom hradíte pravidelný poplatok za správu úveru.

17.12.2016Všetky práva vyhradené. © 2014 - 2024 E-Pôžičky.sk, Ing. Radek Šmach
Bez písomného súhlasu prevádzkovateľa a autora je akékoľvek publikovanie, šírenie a kopírovanie textov a autorských fotografií zakázané.