Pôžička ihneď

Ako sa nedostať do exekúcie

Exekúcia je pre rad dlžníkov strašiakom, zvlášť ak si dohodli viac pôžičiek a dostali sa do omeškania so splátkami. Nemusíte ale byť notorickí dlžníci, stačí, že máte jeden úver a prídete o zamestnanie alebo ste v dlhodobom liečení. Nastáva výpadok príjmu a objavuje sa problém, kde vziať peniaze na splátky. Ak Vás ešte nenavštívil exekútor, môžu sa Vám hodiť nasledujúce rady, ako sa nedostať do exekúcie.

výhody pôžičiek

Neignorujte dlhy

Preto nebuďte mylnej predstave, že sa dlhy časom premlčí. Aj keď ste v omeškaní so splátkami a nabehli Vám úroky a poplatky, dohodnite sa s veriteľom na nových podmienkach úveru a požiadajte ho o nižšie splátky, dlhšiu dobu splatnosti alebo odklad platby. Veriteľ väčšinou radšej pristúpi na dohodli sa, než aby podstupoval súdne konanie.

Vyvarujte sa ďalšie pôžičke

Možno si myslíte, že sa exekúciu vyhnete, keď starý dlh splatíte z ďalšej pôžičky. Ľahko ale môže dôjsť k tomu, že Vám veritelia požičia za nevýhodných podmienok a dlhu sa prehĺbi. Výsledkom je to, že Vám už nikto nepožičia a veritelia sa dovolať úhrady svojich pohľadávok exekúcií.

Hľadajte cestu z dlhov

Zostavte si rozpočet príjmov a výdavkov, spíšte si vyššie jednotlivých splátok a zhodnoťte svoju finančnú situáciu. Problém nastáva, keď sú výdavky vyššie ako príjmy. Snažte sa výdavky zoškrtať alebo naopak navýšte príjmy lepšie platenou prácou, brigádou alebo predajom majetku. Celkové výdavky na splátkach znížite konsolidáciou (zlúčením pôžičiek do jednej) alebo refinancovaním úveru.

Osobný bankrot

K osobnému bankrotu pristúpte ako k poslednému možnému riešeniu, keď máte niekoľko záväzkov bez šance im splniť. Podmienkou je, aby Vám plynul pravidelný príjem zo zamestnania, a do piatich rokov ste boli schopní splatiť aspoň 30% dlžnej sumy. Po celú dobu si budete musieť vystačiť s životným minimom a ste povinní hlásiť každý iný príjem, dedičstvo či zisky z majetku.Všetky práva vyhradené. © 2014 - 2024 E-Pôžičky.sk, Ing. Radek Šmach
Bez písomného súhlasu prevádzkovateľa a autora je akékoľvek publikovanie, šírenie a kopírovanie textov a autorských fotografií zakázané.