Pôžička ihneď

Na čo si dávať pozor

Každá pôžička je záväzok. Rozhodnutie, či si ju vziať, by preto malo byť riadne premyslené. Je potreba uvedomiť si prípadné riziká s pôžičkou spojené a snažiť sa ich minimalizovať, v prípade neschopnosti splácať sa môže dlžník dostať do veľkých problémov.

výhody pôžičiek

Výber poskytovateľa je dôležitý

V prvom rade je potrebné dobre zvoliť poskytovateľa vašej pôžičky. Vyberať môžete z bankových a nebankových spoločností, prípadne súkromných osôb. Najskôr skúste, či vám peniaze požičia banka. Ak jej kritériá nesplníte, skúste ďalšie varianty. Vždy by ale malo ísť o poskytovateľa prevereného as kladnými referenciami, vyhnite sa oblúkom podozrivým inzerátom a podomovým predajcom.

Neberte si pôžičku za každú cenu

Dôvodom toho, že sa vám nedarí pôžičku získať, bude z najväčšiu pravdepodobnosťou to, že by vás mohla dostať do problémov. Vaša finančná situácia a schopnosť splácať budú asi zlé. Áno, existujú pôžičky, ktoré získa každý, ale ich cena je vysoká a vy ich možno budete mať problém riadne splatiť, čo vedie až k exekúcii. Ak by ste ručili nehnuteľností, môžete o ňu ľahko prísť. Skúste radšej nájsť iné riešenie.

Preštudujte to, čo podpisujete

Než podpíšete zmluvu, všetko si riadne premyslite a preštudujte. Nepodľahnite nátlaku a rečiam, že výhodné podmienky platí len, ak zmluvu podpíšete okamžite na mieste. To svedčí o neserióznosti rokovaní. Nezabudnite na text písaný drobným písmom, poznámky a všeobecné podmienky spoločnosti. To, čo sa snaží tváriť nenápadne, môže mať v skutočnosti veľký význam.

Pozor na poplatky a podvody

Vyskytujú sa samozrejme aj podvodné pôžičky. Najčastejšie ide o situácie, kedy sú vyžadované peniaze vopred za poskytnutie úveru alebo volania na spoplatnenú linku. Veľa na prvý pohľad výhodných pôžičiek má síce nízky úrok, ale o to viac zaplatíte na poplatkoch. Jedná sa o poplatky za vybavenie úveru, vedenie účtu alebo napríklad za odloženie splátok.Všetky práva vyhradené. © 2014 - 2024 E-Pôžičky.sk, Ing. Radek Šmach
Bez písomného súhlasu prevádzkovateľa a autora je akékoľvek publikovanie, šírenie a kopírovanie textov a autorských fotografií zakázané.